Bize Ulaşın

0224 241 60 10

Eğitimde Kalite İçin Buluştular KalDer-İl Milli Eğitim Müdürlüğü-BEBKA


Eğitim kurumlarında kalite çalışmalarının yaygınlaşması amacıyla Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Mesleki Eğitim ve Orta Öğretimde EFQM Mükemmellik Modeli...

Eğitim kurumlarında kalite çalışmalarının yaygınlaşması amacıyla Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Mesleki Eğitim ve Orta Öğretimde EFQM Mükemmellik Modeli ile Kalite ve Sürekli İyileştirme Odaklı Değerlendirme Eğitimi" BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) desteğiyle ve KalDer iş birliği ile gerçekleştirildi.

4 Eylül`de KalDer Evi`nde başlayan EFQM eğitimlerine, farklı zamanlarda iki grup halinde 80 okul yöneticisi ve okul müdürü katılım gösterdi. Eğitimler EFQM`in lisanslı eğitmeni Berçin Gün tarafından verildi. EFQM Mükemmellik Modeli; kuruluşların, mükemmellik kavram ve kriterlerini dikkate alarak kendi değerlendirmelerini yapmalarına, güçlü ve iyileştirmeye açık alanlarını tespit etmelerine ve sürekli gelişim yaklaşımıyla gelişim planlarını hazırlamalarına yardımcı olmaktadır. Eğitime katılanların sertifikaları İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim ve KalDer Bursa Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Elbay tarafından katılımcılara takdim edildi. 

Törende konuşan Erdal Elbay; sözlerine yeni eğitim-öğretim dönemi için başarı dileklerini ileterek başladı. "KalDer Ailesi olarak, bu eğitim-öğretim dönemine KalDer Evi`nde sizinle başlamaktan mutluluk duyuyoruz. Ülkemizde eğitimde kalite çalışmalarının yaygınlaşması amacıyla yürüttüğümüz bu proje ile bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak bizler de 30 yıllık tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Yenilikçi eğitim anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Milli Eğitimin çalışmalarına katkı sağlamış olacağımızı ümit ediyoruz. Projeye katkı sağlayan tüm kurum ve yöneticilerine teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

Sabahattin Dülger "Bursa`da eğitimde kalite çalışmalarının artması adına konusunda uzman Sivil Toplum Kuruluşlarının birikimlerinden yararlanmayı önemsiyoruz. Bu kutsal mesleğe gönül veren meslektaşlarımın yeni eğitim öğretim döneminin hemen başlangıcında aldıkları bu eğitimin, yıl içerisinde kurumlarında fayda yaratacağına eminim" dedi.

İsmail Gerim "İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile BEBKA destekli yürüttüğümüz projeler kentimizin gelişimine katkı sağlamaktadır. Bu eğitimde iş birliği yapan KalDer`e teşekkür ediyorum" dedi.

Habere ait diğer görseller


Birlikte Çalışıyoruz

İŞ BİRLİKLERİMİZ


  • İSTANBUL GENEL MERKEZ
  • ANKARA ŞUBE
  • BURSA ŞUBE
  • ESKİŞEHİR ŞUBE
  • İZMİR ŞUBE
  • KAYSERİ TEMSİLCİLİĞİ
  • TRAKYA TEMSİLCİLİĞİ
  • DOĞU MARMARA GÖNÜLLÜ TEMSİLCİLİĞİ
  • BATI AKDENİZ GÖNÜLLÜ TEMSİLCİLİĞİ